Oswienčim a Wieliczka 2018


Už roky sme si priali, a vďaka finančnej podpore zamestnaneckého projektu spoločnosti SOITRON sa nám splnil ďalší sen. 28.-30.9.2018 boli opäť výnimočné dni – možno o kúsok viac, lebo sme prvý krát mali možnosť zobrať naše deti za hranice Slovenska. Prežili sme neuveriteľne nabité a intenzívne dni. Navštívili sme koncentračný tábor v Poľsku Auschwitz Birkenau 1 a 2, kde sme mali možnosť na vlastné oči vidieť a v dušiach cítiť krutú minulosť, ktorá sa už nikdy nesmie zopakovať.
Prespali sme na snáď najnádhernejšom mieste pod zemou v soľnej bani Wieliczke, kde sme absolvovali a jej prehliadku. Už vieme prečo je pamiatkou Unesco – krajšie miesto sme snáď ešte nezažili. Neuveriteľné spojenie prírodnej krásy s ľudskými výtvormi obohatené láskavým personálom, 5D technikou a dobrým jedlom.
Náš výlet sme zakončili v krásnom salaši v Čutkovskej doline, kde sa výborne napalali v kolibe U dobrého pastiera ( ďakujeme že sme mohli prísť i za zľavu na papanie) pohladkali si zvieratká a prešli sa po krásnej už slovenskej prírode.
Tento víkend bol veľkým splneným snom. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali s prípravou, ktorá vôbec nebola ľahká. Ďakujeme za peniažky spoločnosti Soitron, za úžasné bagety pani Miške, za pagáčiky z hotela Zelený dvor v Senci, za pitia a sladkosti Natálke, za koláčiky našej Kitty, za sladkosti Stanke. Ďakujeme Autobusová doprava Trenčín za bezpečnú, pohodovú a trpezlivú prepravu.

Ďakujeme všetkým našim deťom i dobrovoľníkom, ktorí pochopili, že tento výlet nebol iba o zábave, ale hlavne o učení a pochopení. Ďakujeme, že sme opäť mohli konať zázraky, pre tých, na ktorých nám záleží…