Naši vedúci


33_005

Okrem sveta detí z detských domovov sa nám otvoril aj svet nových priateľov. Ľudí, ktorí možno len pre ten daný letný mesiac nemali čo robiť a tak vstúpili do sveta detí z detských domovov a už v ňom ostali.

Naši vedúci sú ľudia, ktorí sa rozhodli okrem bežného fungovania urobiť niečo naviac. Vytvoriť v tejto uponáhľanej dobe bezpečné miesto, pocit rodiny, v ktorej dávajú to najcennejšie – samých seba, svoj čas, skúsenosti a lásku deťom z detských domovov. „Svet vo svete“, kde dobro vždy vyhrá nad zlom,  pravda nikdy nestratí hodnotu, chránení neviditeľným obalom priateľstva.

Najprv ako vedúci z tábora, potom ako priatelia, odborníci, zamestnanci, oporné body „našich“ detí, ktoré nás prijali medzi seba. Už viac ako 16 rokov je čas letných, jarných či vianočných  prázdnin časom, kedy prestáva existovať bežný život.  Pretože sme v „Bubline“, vo svete,  kde každý môže byť tým, kým chce. Tam, kde nie je podstatné, kto je z domova, kto má akú farbu pleti, či aké má vzdelanie. Vo svete, kde sa stávame drakmi či škriatkami, kde prekonávame samých seba, kde aj ten najmenší a najslabší je zrazu kráľom…

Naši vedúci sú z radov psychológov, sociálnych pracovníkov, špeciálnych a sociálnych pedagógov, alebo sú študentami týchto odborov na vysokej škole. Máme aj inžinierov, grafikov, manažérov.

Naši vedúci majú absolvované dvoj ročné akreditované vzdelávanie Anjelská akadémia spoločnosti Úsmev ako dar, Pride – výcvik pre náhradných rodičov a pracovníkov s deťmi v náhradnej starostlivosti.

Väčšina našich vedúcich má absolvovaný 33 hodinový kurz poskytovania prvej pomoci a život zachraňujúcich úkonov.

 

My 😉

[srizonfbalbum id=3]

 


 

Externé jednotky

[srizonfbalbum id=4]

 


 

Tí, ktorí už vyrástli

[srizonfbalbum id=5]